Ranking ekspresów do kawy - Czerwiec 2024

Szukasz sprawdzonego ekspresu do kawy, który będzie solidny, prosty w obsłudze i czyszczeniu, a w dodatku zaparzy aromatyczną kawę? Sprawdź nasz ranking ekspresów do kawy na Czerwiec 2024 roku! Poniżej znajdziesz zestawienie sprawdzonych urządzeń przygotowane przez naszego eksperta! Porównaj polecane egzemplarze i wybierz dobre urządzenie w atrakcyjnej cenie na rynku! Podpowiadamy jak wybrać najlepszy ekspres do kawy! Sprawdźmy!

Ranking ekspresów do kawy na Czerwiec 2024 – wybierz najlepszy!

ZdjęcieModel/producentOcena ekspertaOferta
1 Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica Plus ECAM 370.70.B Ocena eksperta: 10 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
2 Ekspres do kawy JURA E8 Piano White Ocena eksperta: 9.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
3 Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 350.55 B Ocena eksperta: 9.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
4 Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo Series 5400 EP5441/50 Ocena eksperta: 9.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
5 Ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 Plus S100 TE651209RW Ocena eksperta: 9.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
6 Ekspres do kawy JURA E6 Ocena eksperta: 9.5 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
7 Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 821 Ocena eksperta: 9.4 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
8 Ekspres do kawy DELONGHI Magnifica S ECAM 22.112.B Ocena eksperta: 9.3 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
9 Ekspres do kawy MELITTA Latticia OT F30 0-100 Ocena eksperta: 9.2 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
10 Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 370.95.S Ocena eksperta: 9.1 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
11 Ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 Plus S700 TE657313RW Ocena eksperta: 9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
12 Ekspres do kawy JURA ENA 8 Full Nordic White Ocena eksperta: 8.9 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
13 Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo 4300 EP4343/70 Ocena eksperta: 8.8 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
14 Ekspres do kawy SENCOR SES 4040BK Ocena eksperta: 8.7 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
15 Ekspres do kawy KRUPS Intuition Preference EA872A10 Ocena eksperta: 8.6 / 10 Najniższa cena online
PORÓWNAJ NA CENEO
Ranking ułożony jest według popularności kategorii produktów w serwisie nokaut.pl. Wszystkie linki występujące w zestawieniu są linkami affiliacyjnymi, dzięki którym zarabiamy i możemy rozwijać nasz serwis.

TOP 15 ekspresów do kawy według eksperta z MójRanking.pl

Miejsce 1
Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica Plus ECAM 370.70.B NAJNIŻSZA CENA ONLINE
PORÓWNAJ NA CENEO

Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica Plus ECAM 370.70.B


Pierwsze miejsce w naszym rankingu najlepszych ekspresów do kawy zajmuje DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.70.B o ciśnieniu aż 19 barów. Na wstępie podkreślmy, że jest to innowacyjne urządzenie, które oddaje do dyspozycji wiele możliwości przygotowania najwspanialszych napojów kawowych. Ten ekspres o mocy 1450 W posiada kompaktowy kształt, dzięki czemu doskonale wpasuje się do małej, jak i dużej kuchni. W swojej budowie ma spieniacz mleka, dzięki któremu przygotujesz takie specjały jak Latte Macchiato, Flat White czy Cappuccino. Ekspres ma wbudowany stalowy młynek, dzięki któremu możesz wydobyć jeszcze lepsze aromaty ze świeżo zmielonych ziaren kawy. Poza tym urządzenie wyposażone zostało w regulację stopnia zmielenia ziaren na 13 różnych sposobów, dzięki czemu dopasujesz działanie ekspresu do kawy do własnego gustu. Warto również dodać, że producent wyposażył ten sprzęt w intuicyjny i przejrzysty 3,5-calowy wyświetlacz dotykowy, dzięki któremu wybierzesz ulubioną kawę oraz dostosujesz pozostałe parametry. Kolejnym przydatnym rozwiązaniem jest automatyczne wyłączanie, przypomnienie o konieczności odkamienienia sprzętu, jak również podwójny dozownik. Ten ostatni umożliwia przygotowanie dwóch kaw jednocześnie. Nie zapomnijmy dodać, że z użyciem tego ekspresu przygotujesz czarną kawę, Caffe Latte, Espresso, Doppio, Long Coffee, Espresso Macchiato, Flat White, Cappuccino czy to najbardziej popularne Latte Macchiato. Poza tym producent wyposażył to urządzenie w wyjmowany blok zaparzający, filtr do wody, regulację ilości zaparzanej kawy, pojemnik na mleko, One Touch Cappuccino, funkcję Moja Kawa, jak również spieniacz mleka.
Zalety:
 • stalowy młynek
 • spieniacz mleka
 • ciśnienie 19 barów
 • regulacja stopnia zmielenia ziaren
 • zaparzanie dwóch kaw jednocześnie
 • przejrzysty wyświetlacz z panelem dotykowym
Wady:
 • brak
  Miejsce 2
  Ekspres do kawy JURA E8 Piano White NAJNIŻSZA CENA ONLINE
  PORÓWNAJ NA CENEO

  Ekspres do kawy JURA E8 Piano White


  Nasz ranking ekspresów do kawy przedstawia Jura E8, który zaparzy dla Ciebie doskonałą kawę o najlepszych walorach smakowych. Jest to ekspres automatyczny z ciśnieniem 15 barów oraz mocy 1400 W. Urządzenie wyróżnia się funkcjonalnością, oraz bardzo ładnym designem. Do dyspozycji oddaje możliwość zaparzania napoju z kawy ziarnistej lub mielonej. Warto dodać, że ekspres do kawy Jura E8 Piano White wyposażony został w innowacyjny system Ekstrakcji Pulsacyjnej, dzięki czemu zaparzysz idealne Espresso. Poza tym wykorzystując ten elegancki ekspres, możesz przygotować aż 17 specjałów, takich jak m.in.: Cappuccino, Espresso, Doppio, Espresso Macchiato, Flat White, Latte Macchiato. Poza tym jest to ekspres ze spieniaczem, dzięki któremu przygotujesz niezwykle aksamitną piankę mleczną. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja ExtraShot, jak również opcja automatycznego czyszczenia. Poza tym urządzenie Jura E8 zostało wyposażone w przejrzysty wyświetlacz, wbudowany stalowy młynek do kawy, jak również wymienną końcówkę od dyszy zaparzającej. Na dodatek producent uzupełnił ten model o system wody I.W.S. z czujnikiem filtra CLARIS Smart, dzięki czemu ekspres dba o zapewnienie najlepszej wody do zaparzenia najwyższej jakości kawy. Dodajmy, że ten nowoczesny ekspres automatyczny posiada regulację mocy kawy, regulację ilości zaparzonej kawy, funkcję Moja Kawa, One Touch Cappuccino, jak również możliwość parzenia dwóch kaw jednocześnie.
  Zalety:
  • stalowy młynek
  • funkcja ExtraShot
  • ciśnienie 15 barów
  • system filtracji wody
  • aż 17 napojów do dyspozycji
  • system Ekstrakcji Pulsacyjnej
  • wiele pozytywnych opinii wśród użytkowników
  Wady:
  • cena mogłaby być niższa
   Miejsce 3
   Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 350.55 B NAJNIŻSZA CENA ONLINE
   PORÓWNAJ NA CENEO

   Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 350.55 B


   Wśród najlepszych ekspresów na rynku zaliczamy ten marki DeLonghi Dinamica ECAM 350.55 B! Jest to bardzo polecany model wśród zadowolonych użytkowników. Moc urządzenia wynosi 1450 W, natomiast ciśnienie to 15 barów. Takie parametry umożliwiają przygotowanie pysznego napoju, takiego jak: Cappuccino, Caffe Latte, Doppio, Espressso Lungo, Flat White, Latte macchiato, Long Caffee, Ristretto czy Espresso! Dodajmy, że ten innowacyjny ekspres do kawy DeLonghi posiada automatyczny system spieniania mleka LatteCrema, który został uzupełniony o pojemnik na mleko. Poza tym w budowie tego sprzętu znajduje się przejrzysty wyświetlacz z panelem sterowania, dzięki któremu dokonasz wybór swojej ulubionej kawy, jak również ustawisz najważniejsze parametry zaparzania napoju. Dodajmy, że producent wyposażył ten model w młynek stalowy, który oddaje do dyspozycji regulację mielenia w 13 stopniach. Dzięki temu możesz dostosować grubość zmielonego ziarna do własnych oczekiwań. Oczywiście nie można zapomnieć o bardzo pomocnym systemie automatycznego czyszczenia i odkamieniania. Do innych udogodnień tego modelu można zaliczyć funkcję Moja Kawa, wyjmowany blok zaparzający, LatteCrema Hot, jak również funkcję automatycznego wyłączania.
   Zalety:
   • wiele rodzajów kaw do wyboru
   • system spieniania mleka LatteCrema
   • stalowy młynek z 13-stopniową regulacją
   • niezliczona ilość programów automatycznych
   • wyświetlacz elektroniczny z intuicyjnym panelem sterowania
   Wady:
   • brak
    Miejsce 4
    Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo Series 5400 EP5441/50 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
    PORÓWNAJ NA CENEO

    Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo Series 5400 EP5441/50


    Jeśli jesteś smakoszem kawy mlecznej, to koniecznie sprawdź następne miejsce w naszym porównaniu, które zajmuje ekspres do kawy Philips LatteGo Series 5400 EP5441/50 o mocy aż 1500 W oraz ciśnieniu 15 barów. Ten jakże innowacyjny, stylowy i polecany sprzęt zaparzy dla Ciebie idealną kawę z aksamitną, mleczną pianką. Ekspres wyposażony został w system LatteGo z wyjmowanym pojemnikiem na mleko, który przechowasz wygodnie w lodówce. Dzięki temu zachowasz higieniczną czystość oraz przedłużysz świeżość mleka, chowając pojemnik do lodówki po każdym parzeniu kawy. Warto podkreślić, że urządzenie oddaje do dyspozycji aż 12 różnego rodzaju napojów do wyboru. Z wykorzystaniem tego sprzętu zaparzysz takie specjały jak: Café crema, Café au lait, Americano, Flat white, Latte macchiato, Cappuccino lub Café latte. Kolejnym świetnym udogodnieniem jest intuicyjny i niezwykle przejrzysty wyświetlacz z panelem dotykowym. Z jego pomocą ustawisz 5 poziomów mocy, rodzaj kawy, dopasujesz ilość kawy do Twoich preferencji czy też wybierzesz jedną z 3 temperatur kawy. Na dodatek producent uzupełnił ten model ekspresu w funkcję Extra Shot, system Aroma Extract, 4 profile użytkowników, jak również ceramiczny, cichy młynek, dzięki któremu wydobędziesz najlepsze smaki ze świeżo zaparzonej kawy ziarnistej. Warto dodać, że to tylko część udogodnień, jakie oddaje ten produkt!
    Zalety:
    • moc 1500 W
    • aplikacja mobilna
    • 12 napojów do wyboru
    • wbudowany młynek do kawy
    • system LatteGo z wyjmowanym pojemnikiem
    • kolorowy wyświetlacz z panelem dotykowym
    Wady:
    • młynek ceramiczny
     Miejsce 5
     Ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 Plus S100 TE651209RW NAJNIŻSZA CENA ONLINE
     PORÓWNAJ NA CENEO

     Ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 Plus S100 TE651209RW


     Ranking ekspresów do kawy zawiera również model marki Siemens EQ.6 Plus S100 TE651209RW. Moc urządzenia wynosi 1500 W, natomiast ciśnienie to 15 barów. Prezentowany ekspres do kawy należy do modeli automatycznych i wyposażony został wiele pomocnych funkcji. Do jednych z nich można zaliczyć inteligentny system sensoFlow, który podgrzewa wodę do idealnej temperatury kawy w zakresie od 90 do 95°C. Poza tym urządzenie posiada również wyświetlacz dotykowy z funkcją coffeeSelect Display, dzięki któremu wybierzesz swój ulubiony napój. Kolejnym udogodnieniem jest młynek ceramiczny ceramDrive. Świetnym rozwiązaniem jest możliwość przygotowania dwóch filiżanek espresso i café crème. Z kolei funkcja aromaDouble Shot umożliwia przygotowanie mocnej kawy bez specyficznej goryczy. Na dodatek producent uzupełnił ten sprzęt w technologię spieniania mleka z systemem autoMilk Clean, który to zadba o wyczyszczenie modułów po każdym zaparzaniu kawy mlecznej. Do innych przydatnych rozwiązań w ekspresie do kawy Siemens EQ.6 Plus S100 TE651209RW można zaliczyć individualCup Volume, wyjmowaną jednostkę zaparzeniową, jak również system calc'nClean, który zapewnia automatyczne czyszczenie urządzenia. Na zakończenie dodajmy, że ekspres daje możliwość przygotowania 6 różnych specjałów.
     Zalety:
     • moc 1500 W
     • aromaDouble Shot
     • przejrzysty wyświetlacz
     • automatyczne czyszczenie
     • spieniacz mleka z systemem autoMilk Clean
     Wady:
     • brak sterowania smartfonem
     • brak funkcji Moja Kawa
     • tylko 6 rodzajów kaw do wyboru
      Miejsce 6
      Ekspres do kawy JURA E6 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
      PORÓWNAJ NA CENEO

      Ekspres do kawy JURA E6


      W naszym rankingu nie mogło zabraknąć topowego ekspresu do kawy Jura E6 o ciśnieniu 15 barów oraz mocy 1450 W. Dodajmy, że model ten wyposażony został w wiele przydatnych technologii. Dzięki bardzo ładnej obudowie sprzęt świetnie prezentuje się w każdej kuchni. To nowoczesne urządzenie przygotuje dla Ciebie aromatyczną kawę, taką jak m.in. Caffe Barista, Espresso Macchiato, Cappuccino, Cappuccino Extra Shot, Espresso, klasyczną czarną kawę, jak również Lungo Barista. Ekspres został wyposażony w profesjonalny młynek stalowy Aroma. Poza tym posiada funkcję Easy Cappuccino, dzięki której możesz błyskawicznie przygotować idealne Cappuccino, wciskając tylko jeden przycisk. Świetnym rozwiązaniem jest czytelny, kolorowy wyświetlacz, który umożliwia wybór napoju, jak również ustawienie najważniejszych parametrów zaparzania. Na dodatek urządzenie wyposażone zostało w system wody I.W.S. z czujnikiem filtra CLARIS Smart, jak również system spieniania mleka. Do innych udogodnień tego modelu możemy zaliczyć regulację ilości kawy, pojemnik na mleko, regulację mocy kawy, jak również ustawienie dogodnej temperatury.
      Zalety:
      • kolorowy wyświetlacz
      • wbudowany młynek stalowy
      • wiele rodzajów kaw do wyboru
      • automatyczne czyszczenie i odkamienianie
      • system wody I.W.S. z czujnikiem filtra CLARIS Smart
      Wady:
      • nieco wysoka cena
      • jeden profil użytkownika
      • brak możliwości sterowania smartfonem
       Miejsce 7
       Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 821 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
       PORÓWNAJ NA CENEO

       Ekspres do kawy NIVONA CafeRomatica 821


       Ekspres do kawy Nivona CafeRomatica 821 to następne polecane urządzenie przez zadowolonych użytkowników oraz ekspertów. Moc tego sprzętu wynosi aż 1465 W, natomiast ciśnienie to 15 barów. Warto również wspomnieć, że ekspres został uzupełniony o stalowy młynek, który daje możliwość przygotowania napoju ze świeżo zmielonych ziaren kawy. Co więcej, posiada przejrzysty wyświetlacz z panelem sterowania, dzięki któremu wybierzesz jeden z 6 dostępnych rodzajów kaw. Do dyspozycji masz świeżo zaparzone kawy mleczne lub klasyczne czarne, takie jak Americano, Latte Macchiato, Cappuccino, Espresso, kawa mleczna, jak i kawa czarna. Świetnym udogodnieniem tego modelu jest automatyczne czyszczenie dysz oraz odkamienianie. Poza tym ekspres do kawy Nivona ma funkcję spieniania mleka, jak również technologię Moja Kawa. Innym pomocnym rozwiązaniem jest wyjmowany blok zaparzeniowy oraz wyjmowana tacka ociekowa. Na dodatek przygotowując jeden ze swoich ulubionych specjałów, możesz wygodnie regulować moc kawy, jak również jej ilość.
       Zalety:
       • stalowy młynek
       • ciśnienie 15 barów
       • funkcja Moja Kawa
       • automatyczne czyszczenie i odkamienianie
       • możliwość zaparzania 2 filiżanek kawy za jednym razem
       Wady:
       • tylko 6 rodzajów napojów
       • cena mogłaby być nieco niższa
       • brak opcji sterowania smartfonem
        Miejsce 8
        Ekspres do kawy DELONGHI Magnifica S ECAM 22.112.B NAJNIŻSZA CENA ONLINE
        PORÓWNAJ NA CENEO

        Ekspres do kawy DELONGHI Magnifica S ECAM 22.112.B


        Ranking ekspresów do kawy zawiera również model marki DeLonghi Magnifica S ECAM 22.112.B, którego moc wynosi 1450 watów. Warto również wspomnieć o ciśnieniu, które wynosi 15 barów, co z kolei umożliwia wydobycie najlepszych smaków ze zmielonych ziaren kawy. Urządzenie wyposażone zostało w spieniacz mleka, dzięki któremu przygotujesz jedną z mlecznych kaw, których smak podkreśli niezwykle aksamitna pianka. Poza tym ekspres oddaje do dyspozycji opcję ustawienia twardości wody, dzięki czemu możesz przygotować idealną kawę w zależności od jej rodzaju. Kolejną świetną funkcją jest wbudowany młynek stalowy wyposażony w 13-stopniową regulację mielenia. Warto podkreślić, że młynek wykonany ze stali nierdzewnej precyzyjnie mieli każde ziarno, przy czym nie pozostawia charakterystycznego pyłu. Ekspres do kawy DeLonghi Magnifica S ECAM 22.112.B ma genialną funkcję automatycznego czyszczenia oraz odkamieniania, która zwalnia Cię z konieczności pielęgnacji sprzętu po każdym zaparzeniu Twojej ulubionej kawy! Dodajmy, że z wykorzystaniem urządzenia przygotujesz jedną z 3 dostępnych rodzajów kaw: Cappuccino, Espresso, albo Kawę czarną. Do innych przydatnych udogodnień tego modelu można zaliczyć możliwość parzenia dwóch kaw jednocześnie, wskaźnik poziomu wody, prosty w obsłudze panel sterowania, filtr, jak również regulację temperatury kawy.
        Zalety:
        • system spieniający mleko
        • wbudowany młynek stalowy
        • parzenie 2 kaw jednocześnie
        • możliwość ustawienia twardości wody
        • 13-stopniowa regulacja zmielenia kawy
        Wady:
        • brak aplikacji mobilnej
        • brak pojemnika na mleko
        • manualny panel sterowania
        • tylko 3 rodzaje kaw do wyboru
         Miejsce 9
         Ekspres do kawy MELITTA Latticia OT F30 0-100 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
         PORÓWNAJ NA CENEO

         Ekspres do kawy MELITTA Latticia OT F30 0-100


         Nasze porównanie zawiera również ekspres do kawy Melitta Latticia OT F30 0-100 o ciśnieniu 15 barów oraz mocy 1450 W. Został wyposażony w trwały młynek stalowy, dzięki któremu zmielisz ziarna i przygotujesz wyśmienitą i aromatyczną kawę. Co więcej, urządzenie oddaje do dyspozycji automatyczny program czyszczący, który zwalnia Cię z konieczności mycia wszystkich dysz po każdym zaparzaniu napoju. Warto również dodać, że prezentowany ekspres Melitta ma funkcję spieniania mleka, dzięki której przygotujesz swoją ulubioną kawę mleczną lub spienione mleko dla dzieci. Urządzenie wyposażone zostało również w regulację mocy kawy oraz regulację ilości zaparzanego napoju, tym samym możesz dopasować parametry do własnych preferencji. Poza tym sprzęt posiada wskaźnik poziomu wody, regulację stopnia mielenia ziaren kawy, jak również prosty w obsłudze panel sterowania. Dodajmy, że ten ekspres został przystosowany do parzenia dwóch kaw jednocześnie.
         Zalety:
         • One Touch Cappuccino
         • automatyczne czyszczenie
         • system spieniający mleko
         • wbudowany młynek stalowy
         • parzenie 2 kaw jednocześnie
         Wady:
         • sterowanie mechaniczne
         • tylko 4 rodzaje kawy do wyboru
         • brak możliwości sterowania smartfonem
          Miejsce 10
          Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 370.95.S NAJNIŻSZA CENA ONLINE
          PORÓWNAJ NA CENEO

          Ekspres do kawy DELONGHI Dinamica ECAM 370.95.S


          W naszym rankingu topowych ekspresów do kawy nie mogło zabraknąć DeLonghi Dinamica ECAM 370.95.S o mocy 1450 W oraz ciśnieniu 19 barów. Urządzenie posiada dotykowy wyświetlacz z 12 rodzajami kawy do wyboru, m.in. Cappuccino, Cappuccino Mix, Doppio, Cappuccino+, Espresso, Flat White, Latte Macchiato, Long, Latte, Lungo. Ekspres do kawy posiada 3 profile użytkowników, dzięki czemu jest to idealne rozwiązanie dla wieloosobowej rodziny lub do biura. Na dodatek wyposażony został w funkcję Moja Kawa, dzięki której zapiszesz Twój napój o dopasowanym stosunku ilości kawy i mleka. Producent wyposażył urządzenie w funkcję Smart one touch, system Termoblok, stalowy młynek z możliwością 13-stopniowej regulacji mielenia ziarna. Ten ostatni umożliwi zmielenie ziaren na taką konsystencję, jaką Ty sam preferujesz!. Genialnym rozwiązaniem jest system spieniania mleka LatteCrema, dzięki któremu wygodnie zaparzysz ulubioną mleczną kawę niczym z włoskiej kawiarni. Poza tym bardzo wygodnym zastosowaniem jest sterowanie sprzętem przez aplikację mobilną Coffee Link.
          Zalety:
          • stalowy młynek
          • regulacja mocy kawy
          • sterowanie smartfonem
          • automatyczne czyszczenie
          Wady:
          • mały wyświetlacz
           Miejsce 11
           Ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 Plus S700 TE657313RW NAJNIŻSZA CENA ONLINE
           PORÓWNAJ NA CENEO

           Ekspres do kawy SIEMENS EQ.6 Plus S700 TE657313RW


           Kolejną propozycją w porównaniu ekspresów do kawy jest Siemens EQ.6 Plus S700 TE657313RW o mocy 1500 W i ciśnieniu 19 barów. Urządzenie wyposażone zostało w młynek ceramiczny z regulacją poziomu zmielenia ziaren kawy. Na dodatek producent wyposażył ten model w możliwość zaparzenia ulubionej kawy z 9 różnych propozycji, takich jak m.in.: Americano, Cortado, Espresso, Cappuccino, Espresso Macchiato, Flat White, Kawa czarna, Kawa mleczna, Latte Macchiato. Tak wiele możliwości sprawia, że to urządzenie zaliczane jest do jednych z najbardziej funkcjonalnych ekspresów na rynku. Warto również dodać, że ten automatyczny ekspres do kawy z młynkiem ma system sensoFlow, czyli nowoczesny przepływowy ogrzewacz wody, dzięki któremu urządzenie zaparza kawę w idealnej temperaturze od 90 do 95°C. Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest individualCup Volume – ten system umożliwia regulację ilości kawy do rozmiaru filiżanki lub kubka, w którym chcesz delektować się wybranym napojem. Do pozostałych udogodnień można zaliczyć coffeeSelect Display, oneTouch DoubleCup, przycisk Favorites aromaDouble Shot, jak również funkcję spieniania mleka. Ta ostatnia wyposażona została w system autoMilk Clean, który wyczyści moduł mleczny po zaparzaniu kawy z mlekiem. Oprócz tego ekspres do kawy Siemens EQ.6 Plus S700 TE657313RW zaopatrzony został w system automatycznego czyszczenia, wyjmowaną jednostkę zaparzania, jak i funkcję odkamieniania.
           Zalety:
           • automatyczne czyszczenie
           • wiele napojów do wyboru
           • programator twardości wody
           • system individualCup Volume
           • opcja oneTouch DoubleCup
           Wady:
           • młynek ceramiczny
           • brak możliwości sterowania smartfonem
            Miejsce 12
            Ekspres do kawy JURA ENA 8 Full Nordic White NAJNIŻSZA CENA ONLINE
            PORÓWNAJ NA CENEO

            Ekspres do kawy JURA ENA 8 Full Nordic White


            W naszym rankingu ekspresów znalazł się Jura ENA 8 Full Nordic White (EC) o mocy 1450 W oraz ciśnieniu 15 barów. Ekspres jest w stanie zrobić kawę dopasowaną do Twoich potrzeb. Do wyboru masz 15 różnych napojów, takich jak Caffe Barista, Cappuccino, Cortado, Espresso, Espresso Doppio, Espresso Macchiato, Flat White, kawa czarna, Latte Macchiato, Ristretto. Na dodatek urządzenie posiada inteligentny system I.W.S. z wbudowanym czujnikiem filtra CLARIS Smart. Kolejnym świetnym udogodnieniem jest funkcja One Touch Cappuccino, jak również system spieniania mleka, który z kolei umożliwia przygotowywanie mlecznych specjałów. Poza tym ekspres oddaje do dyspozycji regulację mocy kawy o określonej intensywności, młynek stalowy, jak i regulację stopnia zmielenia ziaren. Producent wyposażył ten model w automatyczny system mycia, dzięki czemu nie musisz przeznaczać swojego czasu na każdorazowe mycie modułów po zaparzaniu kawy. Dodajmy, że ekspres do kawy Jura posiada bardzo ładny wygląd, który świetnie wpasuje się w nowoczesne wnętrze, ale nie tylko! Innymi przydatnymi udogodnieniami są regulacja wysokości dozownika, wskaźnik poziomu wody, parzenie 2 filiżanek kawy jednocześnie.
            Zalety:
            • regulacja mocy
            • młynek stalowy
            • wiele rodzajów napojów
            Wady:
            • brak funkcji Moja Kawa
            • brak pojemnika na mleko
             Miejsce 13
             Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo 4300 EP4343/70 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
             PORÓWNAJ NA CENEO

             Ekspres do kawy PHILIPS LatteGo 4300 EP4343/70


             Jeśli chcesz kupić ekspres do kawy, który parzy kawę z kremową pianką, to koniecznie sprawdź model Philips LatteGo 4300 EP4343/70 o mocy 1500 W. Ekspres posiada system mleczny LatteGo, który przygotuje dla Ciebie rozpływającą się w ustach, delikatną i aksamitną piankę. Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest opcja zaparzenia kawy z 8 rodzajów napojów, z użyciem tylko jednego przycisku! Na dodatek urządzenie oddaje do dyspozycji 2 profile użytkowników, dzięki czemu każda z osób może operować urządzeniem ze swojego indywidualnego panelu. Ponadto sprzęt ma funkcję 5 ustawień mocy kawy, dzięki którym możesz dopasować intensywność napoju, taki jaki uwielbiasz. Kolejnym świetnym udogodnieniem jest regulację objętości mleka, jak również możliwość ustawienia 3 wartości temperatury. Ekspres do kawy Philips LatteGo 4300 EP4343/70 posiada młynek ceramiczny oraz filtr do kawy AquaClean.
             Zalety:
             • funkcja Eko
             • Moja Kawa
             • One Touch Cappuccino
             • automatyczne czyszczenie przy uruchamianiu
             Wady:
             • młynek ceramiczny
             • brak automatycznego odkamieniania
             • brak możliwości sterowania smartfonem
              Miejsce 14
              Ekspres do kawy SENCOR SES 4040BK NAJNIŻSZA CENA ONLINE
              PORÓWNAJ NA CENEO

              Ekspres do kawy SENCOR SES 4040BK


              W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć polecanego, a przy tym taniego ekspresu do kawy Sencor SES 4040BK o mocy 1450 W. Jest to kompaktowe urządzenie, które oddaje do dyspozycji całkiem sporo możliwości. Ciśnienie w tym modelu wynosi aż 20 barów. Co więcej, ekspres wyposażony został w Thermoblock, który błyskawicznie podgrzewa wodę do uzyskania najlepszych walorów smakowych. Na dodatek prezentowany sprzęt wyposażony został w spieniacz z pojemnikiem na mleko. Urządzenie oddaje do dyspozycji 4 możliwości zaparzenia aromatycznej kawy, jak również opcję przygotowania spienionego mleka, np. w celu wykonania kakao dla dzieci. Co więcej, prezentowany ekspres to model półautomatyczny, który został wyposażony w kolbę. Świetnym rozwiązaniem jest funkcja pamięci wielkości filiżanki, intuicyjny i prosty w obsłudze panel dotykowy, jak również wskaźnik poziomu wody. Na zakończenie dodajmy, że urządzenie jest wyposażone w regulacje mocy kawy, dzięki czemu dostosujesz napój do swoich własnych kubków smakowych.
              Zalety:
              • niska cena
              • ciśnienie 20 barów
              • regulacja mocy kawy
              • system spieniający mleko
              • automatyczne czyszczenie
              Wady:
              • brak młynka do kawy
              • brak One Touch Cappuccino
              • tylko 4 rodzaje kaw do wyboru
               Miejsce 15
               Ekspres do kawy KRUPS Intuition Preference EA872A10 NAJNIŻSZA CENA ONLINE
               PORÓWNAJ NA CENEO

               Ekspres do kawy KRUPS Intuition Preference EA872A10


               Krups Intuition Preference EA872A10 to jeden z najlepszych ekspresów automatycznych z tej półki cenowej. Ma moc 1450 W i ciśnienie 15 barów. Ekspres daje możliwość przyrządzania kawy, takiej jak lubisz. Dostarcza aż 11 propozycji! Posiada dotykowy ekran, dobór ilości kawy i wody, 8 możliwości zapisu ulubionej kawy, system mleczny One Touch Cappuccino, możliwość wykonania dwóch filiżanek kawy mlecznej. Ponadto ma funkcję Moja Kawa, wskaźnik poziomu wody, młynek z regulacją, dzięki któremu dopasujesz poziom zmielenia ziaren do własnego gustu smakowego.
               Zalety:
               • stalowy młynek
               • regulacja wielkości kawy
               • automatyczne odkamienianie
               Wady:
               • brak pojemnika na mleko
               • brak możliwości sterowania smartfonem

                Jak wybrać dobry ekspres do kawy?

                Chcesz kupić dobry ekspres do kawy, jednak nie wiesz jaki model wybrać, aby był najbardziej funkcjonalny, wydajny i co najważniejsze parzył przepyszną kawę? Dla ułatwienia Twojego wyboru poniżej przygotowaliśmy przewodnik zakupowy, w którym podpowiadamy krok po kroku, jak wybrać dobre urządzenie! Sprawdź, na co zwrócić uwagę kupując najlepszy ekspres do kawy!

                Jaką moc powinien mieć świetny ekspres do kawy?

                Moc ekspresu do kawy odpowiada za jego wydajność. Od tego parametru zależy skuteczność parzenia aromatycznej kawy, spieniania mleka, jak również praca młynka, który odpowiada za precyzyjne mielenie ziaren. W ekspresach do kawy spotkasz się z mocą o wartości od 590 do 2800 W. W dobrym ekspresie automatycznym do domu moc powinna wynosić przynajmniej 1450 W. Dzięki temu system parzenia wydobywa najlepsze aromaty z parzonej kawy, a to wpływa na jej smak, który odpowiada za przyjemne doznania w trakcie delektowania się napojem.

                Jaki ekspres wybrać – ekspres automatyczny, kapsułkowy czy przelewowy?

                Ważną właściwością w trakcie wyboru ekspresu do kawy jest również jego typ. Na rynku występuje ekspres do kawy:

                • automatyczny,
                • kolbowy,
                • kapsułkowy,
                • przelewowy,
                • do zabudowy.

                Dobór odpowiedniego rodzaju ekspresu w dużej mierze zależy od Twoich preferencji. Najczęściej wybierane są cztery pierwsze rodzaje ekspresów z listy. Model automatyczny wykonuje wszystkie czynności za Ciebie — od mielenia kawy, po parzenie, jak również spienianie mleka. Wystarczy, że wybierzesz ulubiony rodzaj napoju, a urządzenie przygotuje kawę przez zaprogramowany system. Z kolei egzemplarze kolbowe wymagają od Ciebie niewielkiego zaangażowania. W trakcie parzenia należy uzupełnić kolbę zmieloną kawą, następnie umieścić ją w wyznaczonym miejscu. Ekspres kolbowy daje Ci możliwość dopasowania ubicia zmielonej kawy, a to ma duże znaczenie i wpływa na sam smak kawy. Natomiast ekspres kapsułkowy zaprojektowany jest do parzenia kaw z użyciem gotowych kapsuł o różnych smakach i rodzaju zmielonej kawy.

                Rodzaj kawy w ekspresie też jest ważny!

                Kolejną ważną kwestią jest wybór ekspresu, który dedykowany jest do konkretnego rodzaju kawy. W ofercie spotkasz się z ekspresami, które stworzone są do parzenia kawy:

                • ziarnistej,
                • mielonej,
                • w kapsułkach,
                • w saszetkach.

                Występują również modele, które są przystosowane do więcej niż jednego typu kawy, np. ekspres do kawy ziarnistej i mielonej albo na kapsułki i kawę mieloną. Dobór odpowiedniego rodzaju kawy zależy od Twoich preferencji i od tego jaki aromat kawy preferujesz. Tak więc, przed zakupem dokładnie przemyśl, jaki rodzaj kawy daje Ci największą przyjemność podczas jej kosztowania.

                Na jakie funkcje się skusić?

                Funkcje odgrywają najważniejszą rolę w trakcie przygotowania ulubionego napoju. Im jest ich więcej, tym masz większe możliwości — możesz przygotować tradycyjną kawę czarną, włoską Latte Macchiato, czy aksamitne Espresso i wiele innych, których parametry dopasujesz do swoich kubków smakowych. Jednym z przydatnych funkcji jest system spieniania mleka dodatkowo wyposażony w regulacje. Dzięki temu urządzenie przygotuje aksamitną piankę dopasowaną do rodzaju napoju, jak również do Twoich preferencji. Kolejną przydatną funkcją jest regulowanie mocy parzenia kawy, dzięki temu dopasujesz idealną moc kawy taką, jaką lubisz — nie będzie ona zbyt silna, jak i za słaba.

                Co więcej, najlepsze ekspresy automatyczne mają wbudowany młynek do kawy, który najlepiej, aby był stalowy. Ekspres z młynkiem daje możliwość przygotowania kawy jeszcze bardziej aromatycznej, a to wszystko dzięki świeżemu zmieleniu ziaren kawy. Na dodatek wybrane modele umożliwiają dostosowania stopnia zmielenia, co również znacznie wpływa na smak napoju — im stopień zmielenia kawy jest większy, tym smak wyraźniejszy.

                Kolejnymi przydatnymi funkcjami w dobrym ekspresie ciśnieniowym do kawy są:

                • regulacja ilości przygotowywanej kawy,
                • wskaźnik poziomu wody,
                • parzenie 2 kaw jednocześnie,
                • regulacja temperatury kawy,
                • One Touch Cappuccino,
                • wyświetlacz dotykowy,
                • system automatycznego czyszczenia i płukania,
                • czyszczenie systemu spieniania mleka,
                • możliwość mycia w zmywarce,
                • informacja o konieczności odkamieniania,
                • wyrzut pary wodnej,
                • sterowanie z użyciem aplikacji mobilnej,
                • funkcja Moja Kawa.

                Ile barów w ekspresie do robienia kawy – 15 czy 19?

                Ciśnienie w każdym ekspresie automatycznym odpowiada za efektywność procesu parzenia kawy. Im ciśnienie w ekspresie jest większe, tym lepszy smak kawy uzyskasz. W polecanych ekspresach do kawy ciśnienie powinno wynosić przynajmniej 15 barów. Taka wartość umożliwia wykonanie smacznej kawy, gdzie woda w trakcie parzenia wydobywa najlepsze aromaty ze zmielonych ziaren. Warto pamiętać, że ciśnienie powinno być spójne z mocą urządzenia.

                Jak dopasować wielkość ekspresu?

                Warto kupić ekspres do kawy w dopasowanym rozmiarze do pomieszczenia, w którym chcesz go postawić, jak również do ilości osób, które mają z niego korzystać. W przypadku gdy dysponujesz niewielką kuchnią, a z urządzenia będą korzystać maksymalnie 2 osoby, to polecamy wybierać te mniejsze ekspresy. Z kolei, jeśli posiadasz dużą i przestronną kuchnię, to polecamy zakupić ekspres ciśnieniowy o większych rozmiarach. Warto dodać, że większe modele ekspresów dają również więcej możliwości, np. dzięki wystarczającej szerokości i wbudowanej funkcji, możesz przygotować dwie kawy jednocześnie, a to skraca czas na przygotowanie napojów.

                Dodatkowe wyposażenie w ekspresie do kawy do domu

                Najlepszy ekspres ciśnieniowy automatyczny to taki, który ma dodatkowe wyposażenie. Akcesoriami, które powinny znaleźć się w każdym polecanym ekspresie do kawy, są:

                • wyjmowany pojemnik na mleko, który schowasz do lodówki;
                • zbiornik na wodę;
                • wyświetlacz z panelem sterującym;
                • tacka ociekowa;
                • filtry;
                • pędzelek czyszczący.

                Oprócz tego wybieraj ekspres, który posiada przynajmniej gwarancję na 24 miesiące oraz instrukcję obsługi.

                Ile kosztuje świetny ekspres do robienia kawy?

                Cena za dobry ekspres do kawy oscyluje od 200 do nawet 16000 zł. Tanie ekspresy do kawy to urządzenia, które mają jedynie kilka funkcji parzenia kawy. Z reguły najpopularniejsze ekspresy kosztują od 1200 do 5000 zł. Warto dodać, że cena zależna jest od rodzaju urządzenia, mocy, ciśnienia, marki, funkcji oraz od dodatkowych akcesoriów.

                Rodzaj ekspresuCena
                Automatycznyod 1300 do 16000 zł
                Kapsułkowyod 160 do 1800 zł
                Kolbowyod 180 do 8500 zł
                Przelewowyod 100 do 2500 zł
                Do zabudowyod 3000 do 13000 zł

                Z jakiej firmy ekspres do kawy wybrać – DeLonghi, Philips czy Siemens?

                Okazuje się, że marka ekspresu odgrywa znaczącą rolę w trakcie wyboru urządzenia. Bez wątpienia do jednych z najlepszych ekspresów do kawy zaliczamy te od producenta: DeLonghi oraz Siemens. Oprócz tego polecanymi urządzeniami są firmy Jura, Nivona, Melitta czy niemieckiej firmy Krups. Pamiętaj, aby przed zakupem konkretnego modelu od danego producenta, zobaczyć zestawienie ekspresów oraz ranking, który znajdziesz powyżej! Modele wybranych marek mogą znacząco się różnić od siebie.

                FAQ - najczęściej zadawane pytania

                1. Jak czyścić ekspres do kawy?

                 Obecnie większa część ekspresów jest wyposażona w automatyczny system czyszczący, dzięki któremu urządzenie dba o zapewnienie czystości. Mimo to warto każdy z elementów wyczyścić przynajmniej raz w tygodniu, zwłaszcza części, które odpowiadają za mechanizm spieniania mleka. Do czyszczenia stosuje się specjalne środki odkamieniające, które wrzucasz do zbiornika z wodą, po czym włączasz funkcję czyszczenia i parowania.

                2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy?

                 W trakcie zakupu dobrego ekspresu do kawy ciśnieniowego warto zwrócić uwagę na rodzaj urządzenia, do jakiego rodzaju kawy jest polecany, na ciśnienie ekspresu, funkcje, wielkość oraz dodatkowe akcesoria. Co więcej, zwróć koniecznie uwagę na markę oraz model.

                3. Jaki ekspres do użytku domowego?

                 Do użytku domowego poleca się wybierać ekspres automatyczny, kolbowy lub kapsułkowy. Ten pierwszy jest najpopularniejszy. Model kolbowy posiada kolbę, do której własnoręcznie umieszczasz kawę, po czym ją ubijasz według swojego uznania. Z kolei, ostatni przygotowuje porcję kawy z kapsułek, które dostępne są w różnych smakach w zależności od rodzaju kawy. Z każdego modelu wykonasz bardzo dobrą kawę, która będzie aromatyczna dla podniebienia.

                Podsumowanie

                • W trakcie wyboru dobrego ekspresu do kawy koniecznie zwróć uwagę na najważniejsze parametry, takie jak typ urządzenia, wielkość, moc, ciśnienie, wbudowane tryby, jak również dodatkowe wyposażenie.
                • Cena za ekspresy do kawy zaczyna się już od 200 zł, a może sięgać nawet 16000 zł. Dobrej jakości urządzenia z możliwością parzenia wielu rodzajów napojów kosztują od 1200 do 5000 zł.
                • Do najlepszych producentów ekspresów do zaparzenia kawy zaliczamy marki: Siemens, DeLonghi, Nivona, Jura oraz Krups.
                • Pamiętaj, aby wybrać ekspres, który przystosowany jest do przyrządzania Twojego ulubionego rodzaju kawy.
                • Przed wyborem warto porównać najlepsze egzemplarze w rankingu ekspresów ciśnieniowych do kawy, który znajdziesz na początku strony.
                Karolina Pisarska
                Przeczytaj poradniki:

                5 1 vote
                Oceń artykuł
                Subscribe
                Powiadom o
                guest
                0 komentarzy
                Inline Feedbacks
                View all comments
                Do góry